Mycie kostki brukowej, jak to robi Pan od kostki? 

Wagi czystej kostki brukowej nie trzeba uświadamiać żadnemu właścicielowi posesji. Podjazd to pierwszy element, który wita Twoich gości i przyciąga oko spacerowiczów. Można to zrobić samemu lub zlecić profesjonalnej firmie takiej jak pan od kostki. Podjazd jak i elementy ścieżek są codziennie narażone na zabrudzenia i nie da się tego uniknąć, bo są intensywnie eksploatowane, nieustannie narażone na działania atmosferyczne. Czasami zdarzenia losowe powodują uporczywe zabrudzenia jak wyciek z samochodu powodując plamy olejowe na kostce czy prace ogrodnicze, gdy używa się nawozów z zawartością żelaza, które powodują rdzawe plamy, gdy znajdą się przypadkowo na bruku i dostaną kontaktu z wodą. Natura też odciska tu swoje piętno powodując rozrost mchu czy porostów między spoinami kostki. Większość tych zabrudzeń oraz plam stosunkowo łatwo usunąć, gdy ma się odpowiedni sprzęt, chemie oraz wiedze jak tego wszystkiego użyć, żeby nie zrobić krzywdy sobie, kostce oraz zielonemu otoczeniu. 

Zabrudzenia na podjeździe? najczęstsze zabrudzenia

Na łatwość mycia zabrudzeń z betonowego podjazdu wpływa jakość fabrycznego impregnowania kostki. Ten proces przechodzą zarówno małe kostki brukowe jak i płyty betonowe. Trzeba pamiętać, że nawet maksymalnie zabezpieczony materiał będzie wymagał po paru latach działań w postaci mycia. Rodzaje zanieczyszczeń występujące najczęściej na podjeździe: plamy olejowe, zanieczyszczenia piaskiem lub ziemią przenoszone przez najmniejszy wiatr z okolicy pól lub dróg nieutwardzonych, mech, porosty wyrastające z fug bruku, plamy rdzy z nawodnienia trawnika lub po nawozach do trawy.

Jak dobrze umyć kostkę brukową?  

Mycie kostki brukowej to na pozór nieskomplikowana czynność do podstawowego sprzątania powinna wystarczyć szczotka oraz wiadro z dodatkiem detergentu. Jest to proces długi i mało skuteczny przy większym zabrudzeniu i powierzchni. Poniżej przedstawione zostaną sposoby na utrzymanie czystości oraz zastosowanie ogólnodostępnych narzędzi, które bardzo w tym pomagają.

Cykliczne zamiatanie kostki jak to zrobić szybko i skutecznie?

Zamiatanie to elementarny sposób, aby pozbyć się drobin ziemi, błota czy ziaren chwastów lub liści które gnijąc zostawiają odbarwienia. Pierwszy pomysł, który przychodzi to czynność wykonywana miotłą. Miotła to dość zabytkowy wynalazek na dłuższą metę mało efektywna i bardzo czasochłonna. Tu godne polecenia są zamiatarki ręczne z napędem, dzięki którym pozbędziesz się piasku, żwiru, papierów, wspomnianych wcześniej liści. Wszystko to bez unoszenia kurzu.  

Jak usunąć mech z kostki brukowej?

Mech nie tylko szpeci wygląd podjazdu, ale powoduje też niebezpieczeństwo. Mokry mech jest śliski i może doprowadzić do kontuzji podczas chodzenia lub jazdy na rowerze. Tego kłopotu możemy łatwo się pozbyć za pomocą myjki ciśnieniowej. Po zaopatrzeniu się w solidną myjkę ciśnieniową najlepiej z przystawką t-racer (która ogranicza chlapanie brudem) z łatwością usuniemy mech bez biobójczej chemii zapewne nie obojętnej dla ludzi, zwierząt, roślin.

Jak usunąć chwasty z kostki brukowej?

Prędzej czy później między fugami pojawią się chwasty rozrastając się stopniowo od małych do dużych połaci. Wcześniej wspomniane zamiatanie lub cykliczne mycie kostki brukowej znacząco opóźnia ten proces. Ale gdy już mamy tych nieproszonych gości w postaci szpetnych chwastów trzeba to jakoś usunąć. Samosiejki szpecą, ale też działają destrukcyjnie, ich korzenie naruszają podłoże czyniąc je niestabilnym. Metodą pierwszą która nam przychodzi jest Syzyfowe wycinanie ręczne kostka po kostce metr po metrze.

mycie czyszczenie kostki brukowej warszawa piaseczno pruszkow 

Druga metoda wymaga naprawdę mocnej myjki ciśnieniowej oraz turbo dyszy, która wyrwie siłą strumienia chwasty lub zetnie większe. Część korzeni w zaniedbanych podjazdach jest tak rozrośnięta pod podjazdem, że zostanie pod brukiem i przy pierwszych dogodnych warunkach egzogennych wyrośnie. Wtedy należy opryskać wyselekcjonowaną chemią totalną która wchłaniana jest przez liścia do korzeni i wysusza całą roślinę.

 

 


Jak usunąć olej z kostki brukowej? czy mycie kostki z użyciem chemii usunie plamy olejowe?

Wcześniej opisana fabryczna impregnacja coraz częściej jest stosowna przez różnych producentów. Zaimpregnowane podjazdy są łatwiejsze w utrzymaniu i mniej chłoną olej czy inne ciecze. Gdy już olej został rozlany w pierwszej kolejności należy jak najszybciej pozbyć się go z powierzchni. Najlepszy do usuwania oleju jest sorbent, ale gdy go nie mamy pod ręką dobrze spisze się piach. Gdy sorbent nasączy się resztami oleju zamiatamy go. Plama została, ale tymi działaniami zapobiegamy głębszej penetracji porów kostki betonowej. Następnym krokiem jest polanie plam specjalistyczną chemią do usuwania zabrudzeń oleistych. Większość tych środków oparta jest na kwasach więc należy zrobić próbę w mało widocznym miejscu, aby upewnić się czy kostka nie odbarwi się. Należy też przestrzegać zasad BHP.

Mycie kostki brukowej można wykonać samemu! Ale po co? Pan od kostki zrobi to za Ciebie

Inwestycja w kosztowny sprzęt, akcesoria oraz chemię do mycia kostki brukowej to dopiero początek. Czas oraz kosztowne naprawy serwisowe prędzej czy później zbilansują się z korzystaniem usług fachowych firm wyspecjalizowanych w myciu kostki brukowych takich jak Pan od kostki. Kostka brukowa to trwały materiał, fachowo ułożona i zadbana starczy nam bez większych napraw przez lata, ale źle dobrana technika czyszczenia lub chemia potrafi zniszczyć jej kolor i walory nieodwracalnie.

Jaka jest cena mycia kostki brukowej?

Cena mycia kostki brukowej zależna jest od wielu czynników. Pierwszym jest rodzaj zabrudzeń czy są to zwykłe zabrudzenia sezonowe czy też uporczywe plamy.  Drugim czynnikiem jest wielkość czyszczonej powierzchni. Widełkowy cennik Pana od kostki znajdziesz tutaj klikając ten link

Gdzie świadczy usługi mycia Pan od kostki?

Usługi czyszczenia kostki brukowej wykonuje głównie na terenie Mazowsza okolice Warszawy. Dumnie Pan od kostki współpracuje ze stałymi klientami z malowniczych miejscowości takich jak Magdalenka, Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Wawer, Ząbki, Łomianki, Nadarzyn, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków oraz inne miasta w ich rejonie. 

Jakim sprzętem stosowane jest mycie kostki brukowej?

Renomowanym sprzętem marki Karcher. Jest to urządzenie profesjonalne o bardzo dużej mocy, odpowiednio dobranej do czyszczonej powierzchni. Napędzana jest silnikiem spalinowym, więc może pracować tam, gdzie jest brak dostępu do prądu. W połączeniu z trójkątnym t-racer, który czyści bez chlapania otoczenia jest to doskonały zestaw do czyszczenia kostki brukowej, tarasów oraz innych powierzchni płaskich.

Widełkowy cennik mycia kostki brukowej znajdziesz na naszej stronie pod adresem https://panodkostki.pl/cennik-czyszczenia-kostki-brukowej/

Fan page facebook panodkostki.pl pod adresem https://www.facebook.com/panodkostki
Kanał na Youtube panodkostki.pl pod adresem https://www.youtube.com/@panodkostki